ND0.9 150x170mm

Haida NanoPro MC Reverse ND0.9 to filtr o zmiennej gęstości (inaczej filtr gradacyjny GND) od 0 do 0.9, dedykowany do systemu Haida 150. Wykonany jest ze szkła optycznego najwyższej jakości, gwarantującego wyjątkową przejrzystość optyczną oraz lepsze odzwierciedlenie kolorów.

Technologia NanoPro, zastosowana w tym filtrze, polega na powleczeniu szkła filtra ekstremalnie cienką powłoką. Ta innowacyjna technologia zabezpiecza filtr przed zarysowaniami, brudem oraz refleksami. Filtry NanoPro relatywnie łatwo jest wyczyścić z plam (na przykład po słonej wodzie).

Filtry systemu Haida 150 polecamy dla profesjonalistów, oczekujących najwyższej jakości produktów.

Cechy

  • przeznaczony do systemu Haida 150
  • technologia NanoPro
  • wymiary: 150x170mm

Zastosowanie

System 150 Haida to system filtrów kreatywnych, montowanych w dedykowany uchwyt, który z kolei mocowany jest do obiektywu. Rozwiązanie tego typu pozwala na łączenie filtrów, ich błyskawiczną wymianę lub, jak ma to miejsce w przypadku filtrów połówkowych, na regulację położenia filtra w trakcie kadrowania. System 150 Haida jest rozwiązaniem dla najbardziej wymagających fotografów.

Filtry reverse w przeciwieństwie do standardowych połówkowych filtrów szarych, gdzie gradacja zaczyna się od góry filtra, oferują przejście od ciemniejszej do jaśniejszej gradacji, zaczynając od środka filtra.

Filtr ten możesz wykorzystać podczas fotografowania krajobrazu z bardzo jasnym horyzontem, kontrolując ekspozycję oraz kontrast.