ND0.6 150x170mm

Haida NanoPro Hard ND0.6 to filtr o zmiennej gęstości (inaczej filtr gradacyjny GND) od 0 do 0.6, dedykowany do systemu Haida 150. Wykonany jest ze szkła optycznego najwyższej jakości, gwarantującego wyjątkową przejrzystość optyczną oraz lepsze odzwierciedlenie kolorów.

Technologia NanoPro, zastosowana w tym filtrze, polega na powleczeniu szkła filtra ekstremalnie cienką powłoką. Ta innowacyjna technologia zabezpiecza filtr przed zarysowaniami, brudem oraz refleksami. Filtry NanoPro relatywnie łatwo jest wyczyścić z plam (na przykład po słonej wodzie).

Filtry systemu Haida 150 polecamy dla profesjonalistów, oczekujących najwyższej jakości produktów.

Cechy

  • przeznaczony do systemu Haida 150
  • technologia NanoPro
  • wymiary: 150x170mm

Zastosowanie

System 150 Haida to system filtrów kreatywnych, montowanych w dedykowany uchwyt, który z kolei mocowany jest do obiektywu. Rozwiązanie tego typu pozwala na łączenie filtrów, ich błyskawiczną wymianę lub, jak ma to miejsce w przypadku filtrów połówkowych, na regulację położenia filtra w trakcie kadrowania. System 150 Haida jest rozwiązaniem dla najbardziej wymagających fotografów.

Filtry gradacyjne szare stosuje się najczęściej w fotografii krajobrazu, przy fotografowaniu kontrastowych krajobrazów lub scen, w których wymagane jest zrównoważenie natężenia światła między częściami kadru – na przykład jasne niebo z ciemniejszą niższą scenerią. Filtry o neutralnym nasyceniu są częściowo przezroczyste i częściowo ciemne (efekt gęstości neutralnej). Istnieją dwa rodzaje przejść między czystymi i ciemniejszymi obszarami: miękkiej – krawędzi filtra (SOFT) i twardej krawędzi (HARD). Pozwalają one na wkomponowanie przejścia w scenę, często w sposób niewidoczny. Miękka krawędź jest zalecana dla obiektywów szerokokątnych, natomiast twarda krawędź jest zalecana dla zwykłych i dłuższych obiektywów.