IR 720nm 100x100mm

Kub Online/

Haida 100x100mm IR 720 to wyjątkowy filtr efektowy, który filtruje światło podczerwone powyżej 720 nm. Korzystając z tego filtra, można uzyskać niesamowite i zaskakujące efekty, które nie są widoczne dla ludzkiego oka.

Wykonane z wysokiej jakości aluminium i szkła, filtr podczerwieni działa również z właściwościami filtra o neutralnej gęstości, co pozwala na spowolnienie czasu otwarcia migawki dla długich ekspozycji w świetle dziennym. Spektakularnie prezentuje się fotografowanie wszelakiej roślinności i ich gatunków (chlorofil, który znajduje się w roślinach intensywnie odbija słoneczne promieniowanie podczerwone). Roślinność na zdjęciach wychodzi w jasnych kolorach, czasami występuje nawet jako czysta biel (w zależności od fotografowanego gatunku). Równie fascynująco prezentują się zbiorniki wodne, najlepsze są takie, w których woda stoi w miejscu i nie porusza się, dając odbicie nieba i chmur, które się na nim znajdują. Za pomocą fotografii IR możemy przedstawić świat niewidzialny dla człowieka. Twórz niepowtarzalne efekty w podczerwieni w krajobrazach.

CIEKAWOSTKA

Zanim uzyskamy fascynujący kadr droga do finalnej fotografii IR jest długa. Fotografowanie nie jest łatwe i wymaga użycia specjalnego sprzętu np. lustrzanka która widzi podczerwień. Można to sprawdzić pilotem telewizyjnym. Należy wymierzyć pilotem w kierunku lustrzanki i nacisnąć na nim dowolny przycisk. Jeżeli na ekranie lustrzanki widać będzie białe światełko w miejscu diody pilota – sprzęt nadaje się do zdjęć IR! Należy pamiętać, że wykonanie zdjęcia to dopiero mała cząstka pracy nad fotografią. W zależności od sprzętu jakim wykonujemy zdjęcie (jakim aparatem oraz obiektywem fotografujemy) czeka nas żmudny, długotrwały czas pracy w programie graficznym, aby uzyskać zdjęcie którego przykład pokazany jest powyżej. Przy wytrwałości, cierpliwości oraz znajomości programu graficznego wytrwali mają możliwość osiągnąć fenomenalne i zaskakujące rezultaty.

Cechy

  • Filtruje światło podczerwone powyżej 720 nm
  • Pozwala na długie czasy otwarcia migawki w biały dzień
  • Świetny do portretowania w biały dzień
  • Kompatybilny z holderem Haida 100-Pro

Zestaw zawiera:

  • 1x filtr Haida na podczerwień IR720
  • Przenośne aluminiowe etui z miękką pianką

Zastosowanie

Filtr podczerwieni najczęściej wykorzystywany jest przy fotografii krajobrazowej. Za pomocą fotografii IR możemy przedstawić świat niewidzialny dla człowieka. Filtr podczerwony 100x100mm IR 720nm to zaskakujący filtr efektowy, który filtruje światło podczerwone. Pozwala na uzyskanie niesamowitych i fascynujących kadrów.