Clear Night 100x100mm

Kub Online/

Haida Clear Night NanoPro to filtr do systemu Haida 100, redukujący widoczne na nocnym niebie zanieczyszczenia świetlne, pochodzące ze sztucznych źródeł światła. Korzystając z tego filtra zniwelujesz mocne, żółte światło, często widoczne na horyzoncie. Dzięki jego niebieskiemu zabarwieniu znacznie poprawisz wyjściowy kolor, jaki zapisuje aparat. Poprawia kontrast ujęcia, pozwala na szersze otwarcie przysłony lub wydłużenie czasu naświetlania oraz znacznie skraca czas spędzony w postprodukcji nocnych krajobrazów.

Technologia NanoPro, zastosowana w tym filtrze, polega na powleczeniu szkła filtra ekstremalnie cienką powłoką. Ta innowacyjna technologia zabezpiecza filtr przed zarysowaniami, brudem oraz refleksami. Filtry NanoPro relatywnie łatwo jest wyczyścić z plam (na przykład po słonej wodzie).

Filtr zapakowany jest w aluminiowe etui wypełnione delikatną pianką gwarantującą bezpieczeństwo przechowywania i transportu.

Cechy

  • Redukuje zanieczyszczenia świetlne na nocnym niebie
  • Idealny do nocnej fotografii krajobrazowej
  • Skraca czas spędzony w postprodukcji
  • Kompatybilny z holderem Haida 100-Pro

Zastosowanie

Filtr Clear Night wykorzystywany jest przy nocnej fotografii krajobrazowej. Za jego pomocą można zredukować zanieczyszczenia świetlne widoczne na ciemnym niebie. Pozwala na możliwie jak najwierniejsze odwzorowanie kolorów, bez potrzeby silnej ingerencji w zdjęcie w postprodukcji.

Pomimo faktu, że wiele zanieczyszczeń świetlnych można usunąć w postprodukcji, filtr pozwala na otrzymanie efektów niemożliwych do osiągnięcia wyłącznie obróbką w programie graficznym. Jednym z problemów związanych z modyfikacją temperatury barwowej, odcienia i świateł w w programach do edycji jest to, że traci się również niektóre szczegóły w jaśniejszych obszarach – użycie filtra Clear Night ogranicza te niedogodności do minimum i nawet po wprowadzeniu korekty odcienia i temperatury, w plikach RAW wykonanych z filtrem, zachowanych zostaje znacznie więcej informacji o kolorach.